Афера року. Хто покладе собі в кишеню 180 мільйонів гривень при купівлі нового офісу Одеської міської ради?

18 листопада о 17 годині вечора на сайті Одеської міської ради з’явилося неочікуване оголошення, про те, що через 18 годин відбудеться позачергова сесія Одеської міської ради. Ще через 4 години стала зрозуміла і причина такого поспіху. Мерія хоче купити дві пошарпані будівлі колишнього заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень.

Скрін 1

О 21 годині вечора, напередодні сесії, на сайті розмістили відповідний проект рішення. А поспіх був потрібний для того, щоб ніхто не встиг розібратися в нескладній корупційній схемі, яке стоїть за цим рішенням.

А саме:

Менше ніж рік тому все майно колишнього заводу «Краян» було куплено на відкритих електронних торгах приблизно за 11,5 мільйони гривень https://ubiz.ua/lot/200945-tsmk-vat-kholdingova-kompaniya-krayan/

Скрін 2

За цю суму було придбано величезну кількість різноманітного майна:

Скрін 3

Навіть якщо не брати до уваги рухоме майно, то з договору випливає, що за ці 11,5  мільйонів,  в листопаді 2015, було придбано більше 44 тисяч метрів квадратних нерухомого майна колишнього заводу «Краян»  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-laKySlagnjDTMpki3Hzmy0CAYNi3r8PNWPzOOVHTng/edit?usp=sharing. Таким чином вартість одного метру квадратного будівель склала близько 260 грн. за квадратний метр (11,5 мільйона розділити на 44 тисячі метрів).

Дві будівлі, площею 7967,1 і 6427,4 метри, які зараз хоче купити Одеська міська рада, були продані в листопаді 2015-го приблизно за 3,8 мільйони гривень ((7967,1+6427,4)*260 грн.)

Менше ніж через рік, Одеська міська рада дала згоду  купити ці ж дві будівлі вже за 185 мільйонів гривень. Тобто, тільки на нескладній схемі перепродажу цих двох будівель, хтось покладе собі в кишеню близько 180 мільйонів гривень.

Скрін 5

Оцінку вартості майна робило приватне підприємство «Брокбізнесконсалт». Висновок, що з себе являє  контора можна зробити з рішення суду по справі № 520/16705/14-к — http://reyestr.court.gov.ua/Review/58963338.

Якщо коротко, то в червні 2016 року директор цього підприємства була засуджена до двох років ув’язнення за порушення механізмів оцінки товарів (необґрунтовано занижувала ціну на різні товари від 65 до 90%). 

Не складно зрозуміти, що за один рік хтось обікрав громаду двічі. Вперше, коли рік тому купили у держави будівлі заводу по максимально заниженій ціні близько 3,8 мільйонів гривень. І вдруге, коли збираються продати цю будівлю громаді назад вже за 185 мільйонів гривень.

Громадська організація «Антикорупційний офіс» наразі готує звернення до НАБУ, з проханням розібратися в цій корупційній схемі. Зокрема, треба розібратися з фірмами – прокладками, які були утворені для реалізації цієї корупційної схеми, і які пов’язують з фахівцями по дерибану держаного майна Дубовим і Галантерником. Якщо участь Галантерника в цій корупційній схемі підтвердиться, то не складно зрозуміти мотивацію Геннадія Труханова для купівлі будівлі по завищеній ціні. ЗМІ називають Галантерніка одним з основних спонсорів Труханова. А борги треба повертати.

Але у Труханова є і інші підстави для участі в цій афері.  Справа в тому, що мерія купує будівлі Краяну, щоб перевести туди різні підрозділи Одеської міської ради, яки наразі займають безліч будинків в центрі міста. Ринкова вартість цих будинків в центрі    захмарна. Після того, як ці будівлі будуть звільнені, мерія зможе їх продати. Оцінщики, які вміють занижувати вартість майна до 90% в них є. Тож далі буде…

Для підготовки цієї статті використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Одна мысль о «Афера року: Новий офіс Одеської мерії»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *