В грудні минулого року соціальні мережі збурила інформація ЗМІ про те,  що Одеська міська рада надала пільгу в 90% стоянці, оператором якої є фірма бойовика ДНР Вадима Савенко (позивний «Сват»). 

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.27.48

Судячи з акаунту Савенко в фейсбуці, він керував підрозділом сепаратистів, які в 2014 році брали участь в захопленні українського міста Новоазовськ 

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.27.58

Згодом саме його люди підірвали катер берегової охорони, внаслідок чого загинуло три прикордонника, а інші  отримали поранення. 

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.28.09

Савенко сам взяв відповідальність за теракт одразу після вибуху:

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.28.29

Інформація, що Одеська міська рада фінансово підтримує сепаратиста, виявилася небезпечною для мера Одеси Геннадія Труханова, якого багато хто звинувачує в сепаратизмі, і, напевно, має для цього певні підстави.

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.28.37

Зокрема, Геннадія Труханова декілька разів бачили на Куліковому полі в компанії лідерів одеського сепаратистського руху.        

Труханов досі залишається в кріслі мера багато в чому завдяки співпраці з президентською партією «Солідарність». Зв’язки з сепаратистами ставлять цю співпрацю і політичне майбутнє Труханова під великий сумнів.  Тому одразі після витоку інформації про підтримку терориста ДНР-ЛНР,  мерія відрапортувала, що оператора стоянки змінили і інцидент вичерпаний.  Але через  9 місяців після цієї заяви, громадська організація «Оберіг» виявила, що новий оператор стоянки (ФОП Сахневич С. І.) є ніхто інший як колишній директор на фірмі терориста ДНР Савенка. http://oberig-info.com.ua/2016/gorsovet-finansirovanie-terrorizma-chast-1/.  Тобто після того, як ЗМІ виявили факт фінансування терориста за рахунок одеського бюджету, підлеглі  Труханова, обманюючи громадськість ще 9 місяців свідомо надавали пільги людині терориста Савенка.

Після цього громадська організація «Антикорупційний офіс» вирішила провести власне розслідування щодо зв’язків між тими, хто отримує пільги на стоянках Одеси, та сепаратистами.

Найбільшим розсадником сепаратизму в Одесі була партія «Родина», утворена одіозним проросійським політиком Ігорем Марковим. Марков походив з бандитського середовища, де був знаний за прізвиськом «Марадона». «Родина», по факту, була політичним «дахом» для організованого злочинного угруповання, яке займалося захопленням землі одеських санаторіїв, сміттєвим бізнесом і деякими іншими прибутковими проектами, зокрема  — захопленням та кришуванням одеських парковок та стоянок. Тому у різних активістів «Родини» в сфері парковального бізнесу згодом з’явилися «долі». А одночасно з’явилася і схема надання певним стоянкам пільг у сплаті  паркувального збору в розмірі 90%. Тобто певні стоянки міста фактично повністю позбавлялися сплати цього збору. Чи треба пояснювати, що більшість стоянок, що потрапляли до списку пільговиків кришувалися Марковим?

Саме цим пояснюється наявність власної стоянки у вже згадуваного терориста Савенка. Певний час він був начальником особистої охорони Маркова https://psb4ukr.org/criminal/savenko-vadim-anatolevich/,, і стоянку на Комарова 4а, площею 976 квадратних метрів, отримав, вірогідно, «для підтримки штанів». Особливо ця стоянка стала в нагоді Савенку, коли розпочалася війна на сході України. Савенко став одним із польових командирів формувань терористів. І поки він переживав «тяготи війни», захоплював Новоазовськ і вбивав українських солдат, стоянка  в Одесі приносила йому стабільний прибуток. Тільки за рахунок пільг в сплаті паркувального збору Савенко отримував від Одеської міської ради щороку близько 130 тисяч гривень. Пільги на цю суму його стоянка отримала і в 2014 і в 2015 році. І за перші три квартали 2016 року він встиг отримати за рахунок бюджету Одеси близько 100 тисяч гривень. А далі, коли стала відома схема з заміною Савенка на його колишнього директора Сахневича, стоянку передали в обслуговування третьому за рік оператору — ФОП «Матлах В. Є.».  Здавалося б на цьому в історії фінансування сепаратизму Одеською міською радою можна було б ставити крапку. Але виявилося, що 360 тисяч гривень пільг, які були надані за останні три роки фірмі Савенка, це просто копійки, порівняно з доходами від пільг на стоянки, які отримує інший лідер партії «Родіна»  — Сергій Кушнір.

Сергій Кушнір – права рука Ігоря Маркова в питаннях адміністрування паркувального бізнесу.  Він же протягом 4-х років очолює міську організацію «Родини».

Також Кушнір був певний час  депутатом одеської міської ради від «Родини», займаючи місце поруч з Марковим.

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.28.47

А коли Маркова затримали, і  його на місці лідера партії замінив вже згадуваний в цій статті Олег Савенко («Сват»), то Кушнир займав місце вже по ліву руку від нього.

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.28.55

Доречі, зверніть увагу на прапор на стіні – це прапор партії «Родина». Його модифікований варіант використовується терористами групи Савенка під час бойових дій. Вони називають його прапором «Новоросії» https://www.youtube.com/watch?v=WbUoPoCl4QI&feature=youtu.be

Логічно, що після початку військових дій, і переходу керівництва партії «Родіна» на бік сепаратистів, фінансові активи її лідерів мали б бути арештованіі і перевірені на предмет підтримки сепаратистів. Але в Одесі ми спостерігаємо протилежну річ. Жодних проблем у бізнеса  лідерів «Родини» не виникає. Більше того, вони отримують від Одеської міської ради пільги на мільйонні суми.

Так Підприємство «Альфа – Юг» благодійного фонду сприяння органам внутрішніх страв м. Одеси «ПРАВОПОРЯДОК», засновником якого є Сергій Кушнір  отримало в 2016 році пільгу для 13 своїх стоянок, загальною площею 10710 м2.

Громадська організація «Автомобілісти м. Одеси і Одеської області», засновником якої також є Кушнір отримала  в 2016 році пільги для 21 своєї стоянки, загальною площею 9887 м2.

Пільги для цих 34 стоянок Кушніра в 2016 році склали 2 805 000 гривень . Приблизно таку саму кількість пільг його стоянки отримували і в 2015 і в 2014 році, хоча в країні вже була війна. Виникає запитання куди дивиться Служба Безпеки України?

На найближчу сесію планується винести питання про надання пільг для стоянок вже на 2017 рік. Цікаво буде подивитися, як за це рішення будуть голосувати депутати більшості. Нагадаю, що ця більшість складається з депутатів «Довіряй делам» Геннадія Труханова, який спростовує всі обвинувачення в підтримці сепаратизму, і депутатів «Солідарності» Олексія Гончаренка , який взагалі демонструє запеклу вербальну боротьбу з сепаратизмом загалом і з партією «Родіна» зокрема.

Додатки:

  1. Витяг з реєстру юросіб. БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ ОРГАНАМ ВНУТРІШНІХ СПРАВ М. ОДЕСИ «ПРАВОПОРЯДОК» ЄДРПОУ  26209766

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.29.03

Олександр Кушнір – батько Сергія Кушніра.

  1. Відповідь на запит від КП «Одестранспарксервіс» щодо операторів, яким надані пільги

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.29.14

3. Витяг з реєстру юросіб. Громадська організація «Автомобілісти м. Одеси і Одеської області» ЄДРПОУ 34673418

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.29.24

До вже відомих нам Сергія Кушніра та його батька тут додається прізвище Стефанюка Ліліана Семеновича, який також пов’язаний з Ігорем Марковим, і завдяки його протекції довгий час очолював КП «Парксервіс».

4. Відповідь на запит від КП «Одестранспарксервіс» щодо операторів, яким надані пільги

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.29.32

5. Витяг з реєстру юросіб. Одеська міська організація партії «Родина» ЄДРПОУ 36501338

Снимок экрана 2016-10-25 в 18.29.40