На сесію Одеської міської ради 7 грудня 2016 року виноситься проект рішення 8.4 «Про надання пільг зі сплати збору за місця для паркування транспортних засобів на спеціально відведених автостоянках на 2017 рік».

proekt_8-4

Цим рішенням 172 стоянки (приблизно половина всіх існуючих в місті) майже повністю звільняються  від сплати за паркування, отримавши знижки в 90% та 60 %.

В неформальному спілкуванні представники мерії стверджують, що надають ці пільги не зарази винагороди від пільговиків, а через те, що без пільг вести паркувальний бізнес просто неможливо.

Антикорупційних офіс розіслав запити і отримав відповіді від різних міських рад України, чи надають в їхніх містах пільги операторам у сплаті паркувального збору. А саме, запити були надіслані в настуні міста: Дніпро, Київ, Чернівці, Херсон, Харків, Запоріжжя, Луцьк, Ужгород, Кам’янськ, Вінниця, Черкаси, Львів, Полтава, Одеса. Жодна міська рада, окрім Одеської,  не надає подібних пільг операторам, хоча в багатьох містах ставка збору за місця для паркування вища, ніж в Одесі.

Тобто, розповіді про неможливість роботи паркувального бізнесу без пільг не відповідають дійсності. Одеська міська рада просто винайшла унікальну схему по обкраданню міського бюджету.

За наявними у «Антикорупційного офісу» даними, 142 стоянки, які отримають пільгу в 90%, займають 267 397 квадратних метри міської землі. І мали би сплатити в 2017 році в бюджет 93 мільйони і 696 тисяч гривень. Але вони заплатять тільки 9,4 мільйони, оскільки отримали знижку 90%.

24 стоянки, які отримають пільгу в 60%, займають 22650 квадратних метри. І мали би сплатити майже 8 мільйонів гривень. Але заплатять лише трохи більше 3 мільйонів, бо отримали знижку в 60%.

Загалом, за рахунок пільг стоянкам бюджет недоотримає у 2017 році 89 088 096 грн., тобто, майже 90 мільйонів. 

З цих коштів більше 40 мільйонів залишаться на балансі трьох організацій, що пов’язані з Сергієм Кушніром – правою рукою Ігоря Маркова з питань керування паркувальним бізнесом у місті.

avtomobilisty

ho-kushnira

Більше про Сергія Кушніра можна прочитати у попередньому нашому матеріалі. Кушнір є діючим керівником партії «Родина» в Одесі.  Ця партія доклала максимум зусиль для розвитку сепаратизму в місті, і наразі один з її лідерів Вадим Савенко керує підрозділами терористів на сході України і вбиває українських солдат. Ми вже писали про те, що засновані Кушніром організації є операторами 34 стоянок, які отримали пільги у 2016 році. Всі вони є і в переліку на 2017 рік та отримають пільги  в розмірі шість з половиною мільйонів гривень.

Але, крім цього, пільги на 2017 рік в розмірі майже 35 мільйонів гривень отримають ще 27 стоянок громадської організації «Всеукраїнська спілка автомобілістів», яка є засновником  Асоціації автомобілістів Одеської області, де Кушнір свого часу був президентом, а депутат від «Родини» Левон Самхарадзе був секретарем.

odesskye-avtolyubytely-obedynylys-v-assotsyatsyyu-%e2%80%a2-tajmer-google-chrome-2

Одесити на власній шкурі відчули “патріотичні заходи” в розумінні однопартійців Маркова навесні 2014 року, а мешканці Сходу України продовжують їх відчувати досі.  Тому пільги організаціям, що пов’язані з партією “Родина”, – це плювок в обличчя всім, хто бореться за цілісність України, і реальна небезпеку прямого фінансування тероризму за рахунок бюджету Одеси.

Чи піде на такий крок міський голова Одеси Геннадій Труханов, якого і так часто звинувачують в підтримці сепаратизму, побачимо під час сесії 7 грудня.

Волонтер Антикорупційного офісу Юрій Дяченко повідомляє, що на комісії з питань транспорту Одеської міської ради проголосували за виключення 22-23 стоянок зі списку стоянок, яким буде надано пільгу, проте список адрес стоянок, які можуть бути позбавлені цієї пільги депутати так і не надали на запит:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *