Короткі відомості про організацію:

Громадська організація «Антикорупційний офіс» працює з серпня 2015 року.

Місія організації – зниження рівня корупції в Україні до середнього рівня для країн ЄС.

Мета – виявлення та знищення корупційних схем, що діють на території Одеської області.

Напрями діяльності у 2016 році:

 1. Розслідування, щодо коштів, які не потряпляють в бюджет Одесси в наслідок корупційних схем.
 2. Моніторинг відповідності способу життя  депутатів та службовців Одеської міськради.
 3. Антикорупційна експертиза проектів рішень Одеської міськради
 4. Моніторинг виконання закону «Про доступ до публічної інформації»
 5. Розслідування корупційних схем по витрачанню коштів з бюджету міста Одеса.

 

Розслідування, щодо коштів, які не потряпляють в бюджет Одесси в наслідок корупційних схем.

В процесі розслідування встановленно, що доходи бюджету міста Одеси в розрахунку на одного мешканця одні з найнижчих серед велеких міст України. Виявлені і оприлюдненні декілька корупційних схем, внаслідок яких кошти не потрапляють в бюджет міста:

 • Схема з передачі парковки в Ланжероні на обслуговування підставним особам. Бюджет недоотримав за пів року близько 4 мільйонів гривень.
 • Схема по наданню пільг певним стоянкам – шкода бюджету в 2015 році більше 30 мільйонів, і в 2016 році близько 40 мільйонів.
 • Схема по недоотриманню коштів в бюджет з МАФів (за рахунок того, що кошти збираються «налом». Втрати бюджету близько 25 мільйонів на рік.

 

Моніторинг відповідності способу життя  депутатів та службовців Одеської міськради.

Привернення уваги до невідповідності способу життя задекларованим доходам депутатів Одеської міської ради. Проведені розслідування по Сергію Страшному,  Денису Балуху, Олегу Каміекеру, Василю Ієремії, Валентину Гапунічу, Андрію Кісловському.  Складено список ТОП-10 депутатів, які не декларують своїх доходів. Проведена акція для привернення уваги до цієї інформації.

 

Антикорупційна експертиза проектів рішень Одеської міськради

Створення платформи для комунікації із громадськими активістами щодо аналізу та попередження рішень ОМР, що носять корупційний характер

 

Моніторинг виконання закону «Про доступ до публічної інформації»

 • Відеозйомка та публікація засідань постійних комісій ОМР. Це підвищило прозорість і підконтрольність засідань постійних комісій Одеської міської ради внаслідок того, що кожне засідання відбувається під контролем громадськості, знімається на відео і викладається в мережу. За час проекту наші активісти відзняли і опублікували 127 засідань постійних комісій Одеської міської ради (це 93% усіх засідань, які відбулися за час проекту). Оприлюднення відео активізувало громадян. Якщо на початку проекту засідання відвідували в основному тільки активісти Антикорупційного офісу, то тепер крім них на засідання приходить, в середньому, ще від двох до п’яти активістів.
 • Зафіксовано проведення 9 засідань «таємних комісій», без пепереднього оприлюднення дати там місця проведення. Відповідно до зафіксованих фактів подано скаргу до постійної комісії комісії по законності, депутатський етиці та реалізації державної регуляторної політики.
 • Аналіз часу оприлюднення проектів рішень та прийнятих рішень.  Більшість рішень міської ради не оприлюднюються вчасно. Для цього використовуються 7 різноматних способів. Були подані зверення  до суду та уповноваженному Верховної Ради з прав людини, через порушення законодавства в цій сфері . Докладніше за посиланням — http://nikorupciji.org/2016/04/30/yak-odeska-miska-rada-pryhovuje-proekty-svojih-rishen/.

Розслідування корупційних схем по витрачанню коштів з бюджету міста Одеса.

 • Аналіз витрат Одеської міської ради через портал публічних закупівель. ,
 • Проведення акцій щодо завищених цін на тендерах .

Виявлені і оприлюдненні декілька корупційних схем при закупівлях товарів та послуг Одеською міською радою

 • Схема з закупівлею піску КП «Міські дороги» по завищеним цінам. Шкода бюджету мінімум 665 тисяч гривень.
 • Схема по завищенню цін на укладку плитки в Одесі. Тільки по одному тендеру шкода бюджету склала близько 2 мільйонів гривень.
 • Аналіз витрат Одеської міської ради через портал публічних закупівель. Зокрема, так було виявлена схема по перерахуванню грошей на фірму «Ростдорстой», що пов’язана з Трухановим. Фірма отримала за пів року 130 мільйонів гривень з бюджету Одеси.

Фінансування Антикорупційного офісу.

В рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», у 2016 році надано фінансування на проведення діяльності в суммі 405750 гривень. Витрачено 405750 гривень, з них на закупівлю обладнання — 19500 гривень, кацприладдя — 2250 гривень, на оплату послуг, пов’язаних із загальною реалізацією проекту — 384000 гривень.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *