На вулицях Одеси все частіше можна побачити, як ремонтують тротуари, також все частіше можна почути про корупцію під час замовлення таких робіт. Спробуємо розібратись, чи дійсно місто втрачає на цьому кошти і якщо так, то скільки?

Ремонтують тротуари в Одесі, як укладаючи тротуарною плиткою, так і покриваючи асфальтом.

Більше 60% всіх ремонтованих площ застиляють плиткою. Укладають тротуарну плитку одну з найдешевших на ринку, марки “старе місто”, вартість якої на ринку коливається в середньому в межах 100-150 гривень за квадратний метр. Докладно розглянувши тендери на ремонт тротуарів, бачимо що часто їх ціна завищена у 1,5 — 2 рази, порівняно з аналогічними в інших містах України, а в окремих випадка і більше.

gh

Найбільш коштовним виявився комплексний капітальний ремонт тротуару по вулиці Рішельєвській площею 18486 квадратних метрів, що включає в себе також оновлення комунікацій під ним та освітлення, з загальним розміром фінансування — 93 мільйони гривень.

За інформацією видання “Нащі гроші” по окремим статтям видатків в цьому тендері ціни завищені від 50% до 1100%. Підсумувавши збитки, бачимо, що тільки на цій ділянці  бюджет втратив щонайменше 10 мільйонів гривень.

Роботи на цьому об’єкті виконує вже відоме підприємство —  ТОВ “Ростдорстрой” — флагманська компанія групи “Рост”, яку безпосередньо пов’язують з оточенням мера Одеси. Одним із бенефіциарних власників «Ростдорстрою» є діючий депутат Одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам» Юрій Шумахер. Інший бенефіціарний власник «Ростдорстрою» Євген Коновалов також балотувався у 2015 році до Одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам».

скрін з YouControl

Середня вартість укладання тротуарної плитки в Одесі (не враховуючи комплексний тендер на Рішельєвській) складає 1004 гривні за квадратний метр.

Для порівняння в м. Глухів Сумської області в жовтні минулого року підписано контракт на капітальний ремонт тротуару по вул. Ціолковського за яким вартість укладання плитки становить 559 гривень. В Івано-Франківську у травні вже цього року укладений контракт на капітальний ремонт вул. Дністровський з ще нижчою вартістю — 431 гривню. Таких цін в Одесі ви не зустрінете.

Таким чином в результаті завищеної вартості укладання плитки міський бюджет втратив 4,7 мільйони гривень, або 9400 кв.м. тротуарного покриття.

Майже 40% від площі ремонтованих тротуарів покривають “по старинці” асфальтом, який є неекологічним матеріалом і при нагріванні влітку виділяє токсичні сполуки. Вартість такого “задоволення” складає в середньому 633 гривні за квадрат.

Для порівняння в серпні цього року в м. Дружівка Донецької області укладений договір на капітальний ремонт тротуарів з асфальтним покриттям з вартістю 1 квадратного метру — 386 гривень. А це означає, що  одеські тротуари покриті асфальтом могли б бути дешевшими, як мінімум на третину, що заощадило б громаді, ще 3,4 мільйони гривень.

Загалом, за скромними підрахунками, в наслідок зависоких цін на ремонт тротуарів, міський бюджет недорахувався більше 18 мільйонів гривень лише за один рік. На ці кошти можна було б замостити плиткою “старе місто” ділянку, яка б перевищувала розмір Думської площі  у 20 разів. Для порівняння, в попередньому році на тротуарній плитці Одеса втратила 7 мільйонів гривень . Така ціна довіри мешканців Одеси.

У цій статті використані матеріали,  зібрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів», що реалізується за підтримки міжнародної організації IWPR та МЗС Нідерландів.
Висловлюємо подяку за допомогу в отриманні матеріалу аналітичній системі YouControl.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *