Наближаються зимові свята і це найкращий час для розповідей про традиції. Вони є і в Одеської міськради. Перед Новим роком в наших чиновників прийнято витрачати (списувати) всі залишки на рахунках. За місяць до нового звітнього року починається як то кажуть «атракціон набаченої щедрості» на сайті з закупівель.

В основному крайнім строком поставок робіт чи послуг зазначають 31.12, а більшість транзакцій по ним роблять трохи раніше (десь до 29.12). Так, іноді підрядники встигають завчасно (за 2-3 дні) зробити з десяток капітальних ремонтів і заробити пару мільйонів на Новорічні свята. Але чомусь потім виявляється, що в наступному році міськрада замовляє ці ж самі роботи у цих підрядників. Ми вирішили розглянути один з таких прикладів.

26.12.2016 року Департамент міського господарства Одеської міської ради опублікував на сайті Прозорро звіт про укладений договір з ТОВ «К-Технобуд» (ЄДРПОУ: 40613849) на суму 1.461.750,86 грн. Відповідно до цього договору фірма ТОВ «К-Технобуд» повинна була в період з 26.12.2016 по 31.12.2016 (5 днів) зробити реконструкцію зовнішніх мереж системи водопостачання за адресою: м. Одеса, проспект Адміральский, 1, 1-а, 1-б, 1-в.

В тексті повідомлення було вказано номер договору (№ 702).

Однак завантаживши сам договір виявляється, шо на документі затерто № і дату його укладання.

 

Більш того, Департамент міського господарства Одеської міської ради опублікував лише першу і останню сторінки договору.

 

На сайті 007.org.ua ми знайшли транзакцію, яка йому відповідає. Сума, переведена Департаментом на рахунок ТОВ «К-Технобуд» складає 1.156.306,48 грн. Тобто на 305.444,38 грн. меньша, аніж зазначено в договорі.

Однак ціквішим є те, що в даній транзакції вказано, що через день (28.12.2016) між Департаментом і ТОВ «К-Технобуд» було підписано додаткову угоду і в той же день було прийнято акт виконаних робіт, за які компанія й отримала кошти. Судячи з цього документу, ТОВ «К-Технобуд» за 2 дні встигла зробити реконструкцію зовнішніх мереж системи водопостачання 4-х будинків. Враховуючи, що сума, яку за актом виконаних робіт отримала компанія, меньша за договірну — можна припустити, що компанія щось там не доробила десь на 21%.

Майже через 8 місяців (10.08.2017 року) Департамент міського господарства Одеської міської ради публікує на сайті Прозорро ще один звіт про укладений договір з ТОВ «К-Технобуд». На цей раз сума договору значно меньша — 291.540,00 грн. Однак предмет договору залишився тим самим: Реконструкція зовнішніх мереж системи водопостачання за адресою: м. Одеса, проспект Адміральський, 1, 1-а, 1-б, 1-в.

Здається дивним, що з минулого разу предмет договору не змінився, хоча й вартість робіт знизили. Якщо ТОВ «К-Технобуд» минулого разу по акту виконакних робіт отримало 79% від суми, то на цей раз розумно було б очікувати, що компанії доведеться лише доробити те, що вона не встигла минулоріч (той самий 21% рообіт, за який вони недоотримали кошти).

Чи можливо таке, що в першому випадку Департамент міського господарства сплатив фірмі кошти по акту виконаних робіт, хоча самі роботи проведено не було? Звісно ж таке неможливо! Однак судячи з цих двох звітів, складається саме таке враження 😉

У цій статті використані матеріали, зібрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів», що реалізується за підтримки міжнародної організації IWPR та МЗС Нідерландів.

Катерина Маденс

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *