Корисна ініціатива щодо залучення громадян до направлення бюджетних коштів на значимі проекти в Одесі неодноразово супроводжувалась гучними скандалами та викриттями. Наприклад, наразі триває протистояння громадськості реалізації сумнівного проекту «Догтаун», до якого чимало запитань. Але й ті ініціативи, що були реалізовані без особливого шуму, якщо придивитися пильніше, нерідко демонструють корупційні ризики й можливі порушення закону.

Так, ще наприкінці 2017-го року орган самоорганізації населення комітету мікрорайону «Золотий берег» подав проект благоустрою скверу Жюлі Лассан, який знаходиться недалеко від 16 станції Великого Фонтану. Наразі проект реалізований, на що направлено біля 5 мільйонів гривень. Але залишається чимало питань щодо обраного виконавця робіт у сквері.

Подробиці — в розслідуванні Антикорупційного офісу.

Тендер для ТОВ «Соттосервис»

Згідно з даними проекту благоустрою, у сквері Жюлі Лассан мають оновитися пішохідні доріжки, встановлений металевий паркан, вуличні лавки, змонтований дитячий комплекс, а також облаштоване поле для футболу та баскетболу.

50340755_539608486530369_3394250716305424384_n

Після затвердження проекту благоустрою скверу Жюлі Лассан з бюджетом 4,8 мільйонів гривень наприкінці травня 2018-го року комунальне підприємство «Міськзелентрест» об’явило тендер на капітальний ремонт скверу. Але він провалився – на торги не подався жоден претендент, конкурс був відмінений.

У день відміни тендер об’явили повторно. На цей раз на торги подались відразу три компанії, які не відступили від своєї початкової пропозиції ані на гривню.

В результаті переможцем із пропозицією 4,793 мільйони гривень стала одеська ТОВка «Соттосервис». Таким чином, зниження цині для бюджету склало всього сім тисяч гривень.

Хто ж став переможцем у мільйонних торгах?

Партнер для одеської влади

Не дивлячись на те, що ТОВ «Соттосервис» було зареєстровано лише біля двох років тому, дана компанія є, вочевидь, надійним партнером для одеської влади, адже у 2017 році отримала майже 18 мільйонів гривень на тендерах, а в минулому році – приблизно 35 мільйонів бюджетних гривень. Ці дані надає аналітична система YouControl.

Примітно також, що статутний капітал такої успішної у плані отримання бюджетних підрядів фірми складає всього 10 тисяч гривень.

Крім того, згідно штатного розкладу ТОВ «Соттосервис», офіційно на даному підприємстві працює всього 24 особи, включаючи директора, заступника директора, секретаря тощо. Незрозуміло, як така невеличка компанія може освоїти багатомільйонні бюджетні підряди.

50881534_315547079076229_5616155719364509696_n

При цьому, виявляється, фірма ще і «засвітилась» у кримінальному провадженні, пов’язаному з відхиленням від сплати податків.

Кримінальний шлейф

Так, державна фіскальна служба ще з початку червня минулого року проводить розслідування щодо ТОВ «Соттосервис» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею «ухилення від сплати податків». Згідно з даними провадження, службові особи вказаної компанії у звітні податкові періоди шляхом включення до складу податкового кредиту сум коштів о «неіснуючим» фінансово-господарським операціям з низкою підприємств з ознаками фіктивності ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 2,636 мільйонів гривень і податку на прибуток підприємства на загальну суму 2,394 мільйони гривень. У результаті бюджет недоотримав більше 5 мільйонів гривень.

Наразі розслідування триває. Водночас, згідно з даними порталу Є-дата, ТОВ «Соттосервис» регулярно отримує з бюджету гроші.

51018213_377306493064064_7009049012577763328_n

При цьому компанія «Соттосервіс» через власника Сергія Галітовського, згідно з даними порталу Clarity-project, пов’язана із ще одним фаворитом бюджетних підрядів від одеської влади ТОВ «Реммуз», яке у 2016-2017 роках отримало більше трьох мільйонів на тендерах. Ця фірма також «засвітилась» у кримінальному розслідуванні ДФС щодо ухилення від сплати податків і привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом користування службовим положенням.

Але ці факти, вочевидь, одеських розпорядників бюджетних коштів не бентежать.

Зараз ТОВ «Реммуз» через суд визнано банкрутом, компанія припинила свою діяльність. У той же час бюджет від ТОВ «Реммуз», як і від ТОВ «Соттосервис», недоотримав кошти.

Раніше за Галітовським було ще одне підприємство ТОВ «Зумер», яке у 2015 році через суд визнано банкрутом, не доплативши фіскалам майже 1,5 мільйони гривень. У 2011 році ТОВ «Зумер» також отримувало бюджетні кошти.

І цілком можливо, що незабаром компанія «Соттосервіс» також припинить свою діяльність шляхом банкрутства, а її власники зареєструють чергову сумнівну фірму під бюджетні підряди.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті зібрані в рамках проекту Антикорупційна карта ремонтів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *