Одеський дендропарк «Перемоги» для сьогоднішньої влади неодноразово ставав місцем піару, в яке вкладають як бюджетні кошти, так і позабюджетні. Так, у 2015 році офіційний сайт одеської мерії звітував про облаштування в парку за ініціативи мера міста дитячого ігрового майданчика, ремонт освітлення, встановлення лав, благоустрій території тощо. Тоді в повідомленні влади зазначалось, що роботи виконані за позабюджетні гроші. Але згодом, вочевидь, цього стало замало.

У 2017 році був поданий проект у рамках програми громадянського бюджету про встановлення в парку Перемоги світлового шоу «Казковий пруд». Бюджет проекту становив більше 4,6 мільйонів гривень. З повідомлень ЗМІ, влітку 2018 року проект був реалізований. Але у квітні міське управління дорожнього господарства провело тендер на ремонт території дендропарку, який виграла компанія близької до мера депутатки від його партії «Доверяй делам» Марини Лозовенко.

Наразі на сайті проект «Казковий пруд» зазначений як той, що знаходиться на стадії реалізації. Можливо, гроші платників податків знов будуть виділені на цей проект. Уже після грандіозного ремонту від компанії Лозовенко «Пик-строй».

Подробиці досліджували активісти «Антикорупційного офісу».

Тендер для Лозовенко

Нагадаємо, конкурс на ремонт більше 31 тисячі квадратних метрів парку був об’явлений у березні минулого року. Початкова сума, визначена розпорядником бюджетних коштів, складала приблизно 33 мільйони гривень.

На торги подались три компанії, в тому числі фірма, яка належить депутатці мерської партії «Доверяй делам», близької соратниці міського голови Марині Лозовенко «БВК «Пик-строй».

Але пропозиція від одеської депутатки не була найнижчою – з пропозицією у 28 мільйонів гривень виступила фірма «Приморгруп», що на чотири мільйони нижче запропонованої ціни компанії «Пик-строй».

Однак тендерний комітет відхилив найбільш вигідну пропозицію – у компанії знайшли податковий борг і невідповідність тендерній документації.

Переможцем такого вигідного тендеру була оголошена компанія Марини Лозовенко, яка до кінця 2019 року має провести капітальний ремонт одеського дендропарку. Вартість робіт наразі складає 32,4 мільйони гривень.

Фаворит бюджетних підрядів    

Слід зазначити, що компанія Лозовенко «Пик-строй» в Одесі є одним з найбільш успішних підприємств-отримувачів бюджетних коштів.

Фірма одеської депутатки часто виграє тендери на великі суми.

Так, згідно з даними аналітичної системи YouControl, підприємство Лозовенко, яке було зареєстровано у 2006-му році, активно отримує бюджетні підряди, починаючи з 2009-го року.

Пік прийшовся на 2016-й рік, коли фірма навигравала тендерів  на 90 мільйонів гривень бюджетного фінансування.

1

У минулому році компанія заробила підрядів на суму більше 81 мільйону гривень. Третина цієї суми – ремонт одеського дендропарку «Перемоги.

Можливо, такому успіху сприяє тісний зв’язок із одеським міським головою?

Слід також додати, що фірма «Пик-строй» ще й отримує чималі привілеї від розпорядників бюджетних коштів.

Додаткові угоди

Так, після підписання угоди щодо ремонту парку Перемоги з компанією «Пик-строй» була підписана низка додаткових договорів. Усі вони торкались термінів оплати робіт компанії Лозовенко.

У першій угоді було визначено, що фірма «Пик-строй» протягом 2018-го року отримує з бюджету 5,1 мільйонів гривень, а у поточному році – 27,36 мільйонів.

50917052_552017141941144_6018773697517584384_n

У грудні минулого року з компанією депутатки була підписана чергова додаткова угода, згідно з якою підприємство «Пик-строй» у 2018-му році має отримати вже 11,392 мільйонів гривень, а у поточному році – більше 21 мільйону гривень.

50699344_373722883178482_6222187192651874304_n

Таким чином, для «мерської фаворитки» бюджетних торгів виплати у 2018 році були збільшені на 6 мільйонів гривень.

Згідно з даними порталу Є-дата, через казначейство за ремонт у дендропарку Перемоги фірма «Пик-строй» уже отримала більше 6,8 мільйонів гривень.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті зібрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *