Близька до одеського міського голови компанія «Ростдорстрой» була зареєстрована у 2005-му році. За цей час фірма, яка наразі належить одеському депутату від партії мера «Доверяй делам» Юрію Шумахеру, а ще нещодавно серед засновників значився також і зять російського олігарха Романа Абрамовича Олександр Жуков, заробила на бюджетних тендерах 12,7 мільярдів гривень.

Компанія неодноразово «світилась» у кримінальних провадженнях. У той же час фірма Шумахера регулярно виграє бюджетні підряди й отримує мільйони.

Наприклад, ще у 2017-му році ця фірма виграла в торгах на капітальний ремонт тротуарів по центральній вулиці Рішельєвська. Тоді сума підписаного договору наблизилась до 93 мільйонів гривень. Пізніше ТОВ «Ростдорстрой» підписав угоду на збільшення фінансування за цей ремонт. А в січні на сайті «Prozorro» з’явилась інформація про те, що планується розробити проектно-кошторисну документацію по капремонту тротуарів на Рішельєвській з поміткою «коригування».

Деталі – в розслідуванні «Антикорупційного офісу».

Мільйонні тендери

Навесні 2017-го року приватне підприємство «Інжгруп», яке було зареєстровано на той час менше року, підписало договір із міським управлінням дорожнього господарства про розробку проектно-кошторисної документації для капітального ремонту тротуарів по вулиці Рішельєвській, на ділянці від Ланжероновської до Успенської.

Сума договору для компанії «Інжгруп» тоді склала майже 800 тисяч бюджетних гривень.

Тоді ж відомство оголосило тендер на капремонт тротуарів по Рішельєвській. Сума торгів склала 93 мільйони гривень.

На аукціон подались три компанії. Переможцем тендерний комітет визнав ТОВ «Ростдорстрой». Улітку 17-го з компанією була підписана угода. Планувалось завершити роботи у грудні 2018-го року.

З того часу міське управління дорожнього господарства уклало низку додаткових угод із ТОВкою. Остання – 30 листопада 2018-го року. В ній зазначено, що закінчення робіт з ремонту тротуарів переноситься на рік, а саме грудень19-го року. За договором, фірма «Ростдорстрой» у 2017-му році мала отримати 40,5 мільйонів гривень, у минулому – 49,4 мільйони гривень, у цьому році – 2,8 мільйонів гривень.

51408252_582693168868463_5142837386903814144_n

Але вже у грудні 2018-го року управління знов укладає угоду із ТОВ «Ростдорстрой» на додаткові роботи по капітальному ремонту тротуарів на Рішельєвській. Сума договору — 15 мільйонів гривень. За ці гроші, згідно з технічним завданням до тендеру, площа додаткових робіт складає 600 квадратних метрів. Таким чином, ремонт тротуарів на центральній вулиці уже перевищив 108 мільйонів з бюджету.

Але, вочевидь, це ще не кінцева ціна.

Додаткове фінансування?

Початково у проекті було передбачено, що виконавець робіт має відремонтувати майже 18,5 тисяч квадратних метрів. Передбачені роботи з укладання плитки, влаштування карманів для паркування та заїзду для авто, перемощування бруківки, облаштування розмітки й дорожніх знаків, встановлення світлофорів і перильного огородження, заміни сітей тощо.

Однак у січні поточного року управління опублікувала інформацію щодо підписання договору із ПП «Інжгруп» про розробку (коригування) проектно-кошторисної документації капітального ремонту тротуарів по вулиці Рішельєвській на ділянці від Ланжероновської до Успенської. За це компанія «Інжгруп», яка, до речі, здійснює й авторський нагляд по цьому об’єкту, отримала майже 180 тисяч гривень.

Скоріш за все, фінансування цього проекту знов буде збільшено. І ймовірніше гроші знов віддадуть наближеній до міської влади компанії.

Бюджет для «Ростдорстрою»

Скільки ж наразі отримала за ремонт тротуарів на Рішельєвській компанія «Ростдорстрой»?

На порталі Є-дата, на якому можна подивитись бюджетні платіжки, що пройшли через казначейство, за минулий рік фірма депутата Шумахера за ремонт на Рішельєвській вулиці отримала близько 26 мільйонів гривень. Реальна сума може бути ще більшою.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *