Одеська міська влада нерідко робить «піар» на ремонтах. Наразі управління капітального будівництва міськради регулярно проводить тендери з ремонту будівель шкіл, дитячих садочків, лікарень. Це й недивно – в місті в рази збільшився бюджет внаслідок фінансової децентралізації.

Але, на жаль, ці підряди з ремонту віддають наближеним до керівництва містом бізнесменам, що часто не дає бюджету значної економії. Так, у 2017-му році за бюджетний кошт провели ремонт у будівлі школи №24, що на Заболотного. У лютому цього року управління капбудівництва знов провело торги щодо ремонту в цій же школі.

Тендери виграли різні компанії, але аналіз реєстрів, вказує, що обидві фірми наближені до депутата одеської міської ради від мерської партії «Доверяй делам» Дмитра Палпатіна, який змінив ім’я на честь героя популярного фільму «Зоряні війни» імператора вигаданої галактики.

Подробиці – в розслідуванні Антикорупційного офісу.

Мільйонні тендери

Влітку 2017-го року міське УКС провело тендер на капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих технологій будівлі школи на Заболотного, 38а. тоді визначена сума торгів складала 5,3 мільйони гривень. Ремонт планували завершити в вересні 2018-го року.

На тендер подались три компанії. Переможцем стала фірма «Едельвейс Плес» з мінімальним відривом від конкурента. З цією фірмою управління капбудівництва підписало додатково низку угод, в результаті кінцева сума робіт склала 4,946 мільйонів гривень.

Але цього виявилось замало, і вже в цьому році УКС знов оголошує торги на капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих технологій будівлі школи №24 з поміткою «коригування».

Наразі сума тендеру значно збільшилась – ремонт був оцінений у 19,5 мільйонів гривень.

На торги були допущені три компанії. Перемогу із пропозицією 17,5 мільйонів гривень отримала фірма «Югморстрой», яка має завершити ремонт 31 травня наступного року.

Хто ж стоїть за даними компаніями?

Бізнес депутата-«імператора»

ТОВ «Едельвейс Плес», яке отримало з бюджету майже 5 мільйонів гривень за ремонт школи на Заболотного, має статутний капітал у розмірі 23,7 тисяч гривень.

Беніфіціаром підприємства вказана Маргарита Федорович, адреса якої Пастера, 26 квартира 5. При цьому саме ця адреса вказана як адреса беніфіціара компанії «Палпатін фінанс груп», яка належить одеському депутату. Скоріш за все реальним власником, що отримав мільйонний бюджетний підряд, став саме Палпатін.

1

Скрін YouControl з даними адреси Палпатіна, які вказані в документах фірми «Палпатін фінанси груп»

ТОВ «Югморстрой», що виграло тендер на 17,5 мільйонів бюджетних грошей, було зареєстровано у 2016-му році. При цьому тендери компанія виграє регулярно. Наприклад, у минулому році, згідно з даними аналітичної системи YouControl, ця фірма отримала більше трьох мільйонів на бюджетних закупівлях. У цьому році виграші продовжились.

Аналіз зав’язків фірми «Югморстрой» через ланцюг підприємств показує, що найімовірніше ця фірма знов-таки пов’язана із депутатом Палпатіним.

Так, компанія одеського депутата «Палпатін фінанси груп» має єдину юридичну адресу із ТОВ «Тростина», яке є беніфіціаром ПП «Хром і К». Юридична адреса цього підприємства співпадає з адресою Олексія Бельченка, який є засновником ТОВ «Будівельна компанія  квамарин». Адреса цієї фірми повністю збігаєть я з адресою компанії «Югморстрой».

2

3

4

Виходить, фактично мільйони з бюджету за ремонт у школі на Заболотного отримав наближений до міської влади депутат.

При цьому, якщо проаналізувати декларацію зоряного депутата-«імператора», то який рік поспіль він показує досить дивні дані.

Віртуальні доходи одеського «імператора»

Так, у 2016-му році Палпатін у декларації зазначив лише фірми, в яких він є засновником, «Палпатін фінанс груп» і «АМБ Палпатін», а також «Благодійний фонд Дмитра Голубова «Манна небесна», в якому він працює керівником безоплатно. Офіційний дохід, указаний Палпатіним, склав усього 118 тисяч гривень за весь рік.

Жодного житла, в якому він мешкає, одеський депутат не вказав.

У декларації за 2017-й Палпатін уже зазначив дві елітні автівки і біткойнів на 3,5 мільярди гривень. При цьому річний дохід, який офіційно демонструє Палпатін, складає близько 150 тисяч гривень, з яких 116 тисяч є матеріальна допомога. Крім того, 300 тисяч гривень одеський депутат-«імператор» позичив у власній компанії.

А ось реальні доходи одеського депутата, вочевидь, проходять повз офіційних документів.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *