Новина про те, що на території одеського парку-меморіалу героїчної оборони міста «411-а батарея» збудують тренувальний центр для собак, визвала хвилю протесту серед місцевих жителів і активістів. Неодноразово встановлений на місці майбутнього центру паркан був знесений і побудований знов.

Містяни побоюються, що майже 1,4 гектари цінної паркової землі після будівництва центру для собак перейдуть у приватну власність, там буде реалізовано капітальне будівництво із зносом зелених насаджень.

Одночасно місто вже провело тендер на будівництво «Догтауну». Більш того, компанія-підрядник цього проекту отримало фінансування в розмірі 2,3 мільйонів гривень.

Подробиці – в матеріалі «Антикорупційного офісу».

Скандальний проект

Проект будівництва так званого першого міського центру спортивного дресирування собак «Догтаун» був поданий у рамках громадського бюджету.

Подав цей проект у 2017-му році одеський дресирувальник Олексій Коваль. В обґрунтуванні необхідності будівництва цього центру вказано, що в нашому місті відсутня якісна ресурсна та технічна база для дресирування собак.

Згідно з проектом, на 411-й батареї планується побудувати окрім майданчика для тренування тварин та проведення спортивних змагань, ще і створення умов для перетримки собак, а також місця, де будуть проводитися кінологічні семінари, тренінги тощо.

Бюджет проекту склав майже 5 мільйонів бюджетних гривень. При цьому, очевидно, що даний центр буде комерційним. Але будувати його зібрались за кошт платників податків ще й на території парку.

Коли зону, де планується побудувати «Догтаун» обнесли парканом, там неодноразово збирались одесити на акції протесту. Паркан зносили. Водночас активно підтримує цей проект депутатка від партії мера «Доверяй делам» Ірина Єсенович.

Наразі тендер на проведення робіт уже проведено. Будівництво триває.

Бюджет під «Догтаун»

У квітні минулого року міський департамент екології та розвитку рекреаційних зон провів тендер на розробку робочого проекту будівництва центру спортивного дресирування собак. Сума закупівлі тоді склала 335 тисяч гривень, переможець був визначений без проведення конкурсу. Проект «Догтауну» розробила фірма «Конструкторське бюро №770». Ця компанія створена у 2015 році. І не дивлячись на малий статутний капітал у розмірі 2,6 тисяч гривень, вона активно виграє бюджетні гроші на закупівлях. Наприклад, згідно з даними аналітичної системи YouControl, у минулому році фірма заробила на бюджеті 2,8 мільйонів гривень.

У жовтні 2018-го року департамент об’явив тендер на будівництво центру для собак вартістю майже 4,5 мільйонів гривень. Тоді на торги подалась усього одна компанія. Тендер скасували. Але не надовго.

Уже в листопаді торги оголосили знов. Переможцем із пропозицією 4,46 мільйонів гривень була визнана компанія «СМУ №533», яка подавалась на торги і в перший раз. Контракт був підписаний 30 листопада 2018-го.

Сплачені мільйони

З того часу із фірмою міський департамент уклав низку додаткових угод. Остання – підписана 27 грудня – стосується перенесення терміну виконання робіт: так, підприємство має закінчити будівництво «Догтауну» до 31 березня 2019 року. У договорі прописаний ще один пункт: за належним чином виконану роботу… замовник повинен сплатити підряднику договірну ціну.

І замовник половину вартості робіт уже сплатив: згідно з даними порталу Є-дата, протягом грудня минулого року двома транзакціями за будівництво центру для собак «Догтаун» фірма «СМУ №533» отримала від департаменту екології та розвитку рекреаційних зон одеської міської ради майже 2,3 мільйони гривень.

54730996_256323571918735_2222546297510952960_n

На той час, наскільки відомо, компанія встановила лише паркан, який, виходить, бюджету коштував декілька мільйонів.

При цьому, примітно, що дана компанія раніше вже «засвітилась» у кримінальній корупційній справі за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

За матеріалами слідства, у 2016-му році керівництво Державна міграційна служба в Одеській області уклала угоду, в тому числі із ТОВ «СМУ №533» на проведення поточного ремонту. Гроші підрядникам сплатили, а роботу вони не виконали.

54523247_616462948815365_2824032583002619904_n

Станом на зараз, за інформацією видання «УСІ», величезна територія майбутнього «Догтауну» знов обнесена парканом, там з’явились два будиночки. І за це вже сплачено з бюджету мільйони.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *