З початку року управління капітального будівництва одеської міської ради вже оголосило десятки тендерів на проведення ремонтів на сотні мільйонів бюджетних гривень. Два тендери – на проведення ремонту в «Єврейській лікарні» та дитячому садочку на Паустовського — виграла компанія «Таурус».

У сукупності фірма отримає за цю роботу біля 55 мільйонів гривень. Але виявилось, що в компанії «Таурус», що так успішно виграє бюджетні підряди, працює всього 13 осіб разом із генеральним директором, бухгалтером, економістом і чотирма начальниками підрозділів.

Подробиці з’ясовував Антикорупційний офіс.

Мільйонні тендери

Торги на реставрацію фасаду будівлі корпусу міської лікарні №1 і капітального ремонту садка-ясел на Паустовського, 11 були оголошені міським управлінням капбудівництва (УКБ) з різницею в місяць.

На тендер з ремонту дитячого садка подались дві компанії. Конкурент виробничо-комерційного підприємства «Таурус» не запропонував жодного пониження ціни робіт. В результаті договір одеське УКБ підписало із фірмою «Таурус». Бюджет на багатомільйонному тендері зекономив лише вісім тисяч гривень.

На торги з реставрації будівлі Єврейської лікарні подались три компанії включно із фірмою «Таурус». При цьому управління капітального будівництва одеської міської ради відхилило найвигіднішу пропозицію на виконання цих робіт через те, що «надана довідка про наявність в учасника торгів обладнання та матеріально-технічної бази не співпадає з карткою обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів».

У результаті перемогу в тендері отримала компанія «Таурус», а бюджет втратив можливість зекономити на торгах майже п’ять мільйонів гривень.

Що ж це за компанія?

Фаворит бюджетних торгів

Фірма «Таурус» була зареєстрована ще у 1992-му році. Наразі керівником і власником у офіційних документах указаний Сергій Зеленюк.

Головним видом діяльності підприємства зазначено будівництво житлових і нежитлових будівель, але ще декілька років тому, згідно з даними аналітичної системи YouControl, вочевидь, фірма «Таурус» також займалась громадським харчуванням і ресторанним бізнесом.

55790026_407956436689206_6330567599989981184_n

Скрін YouControl

Останні два роки компанія «Таурус» регулярно виграє бюджетні торги. Наприклад, у минулому році фірма навигравала тендерів на загальну суму близько 133 мільйонів гривень.

У поточному році сума бюджетних підрядів уже перевищила 54 мільйони гривень.

При цьому, згідно з даними порталу Clarity project, фірма «Таурус» може бути пов’язана із ще одним фаворитом бюджетних торгів – компанією «Одесакомунекологія», яка, зокрема займалась реставрацією Воронцовського палацу.

56119872_268804267401008_6541775588888150016_n

Скрін Clarity project

Штатний розклад і службове підроблення

За даними штатного розкладу компанії «Таурус», на підприємстві, яке регулярно виграє мільйони з бюджету на тендерах, офіційно працює всього 13 працівників, серед яких лише один електрик, два виконавці робіт, двоє підсобних робітників і один інженер.

Примітно, що майже кожен працівник, незалежно від посади, отримує не більше мінімальної заробітної платні.

54730800_427393914701039_4627698021579096064_n

Як компанії «Таурус» з такою малою кількістю робітників вдається виконувати всі отримані багатомільйонні підряди, незрозуміло.

Зазначимо, ця фірма ще й «засвітилась» у кримінальному провадженні щодо службового підроблення. Розслідування стосується договорів з закупівлі робіт, які укладали посадові особи Суворовської районної адміністрації одеської міської ради у 2018-му році.

І не дивлячись на такий шлейф, компанія «Таурус» продовжує працювати за бюджетні кошти.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *