Управління капітального будівництва (УКБ) Одеської міської ради активно проводить тендери на ремонтні роботи в дитячих садках, школах, скверах тощо. З цією метою виділяються чималі бюджетні кошти. А ось виграють на тендерах нерідко наближені до влади компанії, про що неодноразово писав «Антикорупційний офіс».

Днями УКБ підписало черговий договір із компанією «Одесголовпостач» на проведення ремонту у школі на Старопортофранківській, 32. Сума договору склала 11,2 мільйони гривень. І це далеко не вперше, що вказана компанія отримує бюджетні підряди.

Подробиці – в розслідуванні.

Довгий ремонт

Управління капітального будівництва оголосило торги ще в лютому цього року. На тендер подались усього дві компанії, в тому числі ПрАТ РБД «Одесголовпостач», яке виграло багатомільйонний аукціон з мінімальним пониженням ціни в менше ніж тисячу гривень.

Наразі УКБ уклало договір із «Одесголовпостач» на суму 11,2 мільйони гривень. За ці гроші підрядник має відремонтувати фасад школи, яка розташована в центральній частині міста, зробити зовнішнє освітлювання, встановити огорожу, облаштувати спортивний майданчик і внутрішній двір. Роботи мають завершитися влітку наступного року.

При цьому рік тому управління вже проводило тендер на ремонтно-реставраційні роботи на цьому ж об’єкті. Тоді сума торгів склала 7,8 мільйонів гривень. Роботи мали бути завершені у квітні цього року.

У технічному завданні до того тендеру також йшла мова про відновлення фасаду, ремонт покрівлі, облаштування спортивного майданчику та внутрішнього двору, встановлення огорожі. Переможцем також стала компанія «Одесголовпостач». Її конкурент запропонував ціну лише на три тисячі гривень дорожче. Фактично на багатомільйонному тендері бюджет особливо нічого не зекономив.

Але, вочевидь, одного тендеру виявилось для фірми «Одесголовпостач» замало.

Що ж це за компанія?

Бізнес на бюджеті

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, компанія «Одесголовпостач» була заснована у 1998 році. Керівником і власником великого пакету акцій підприємства є одеський бізнесмен Олександр Фрідман. Компанія, не дивлячись на те, що регулярно виграє тендери на ремонти в місті, спеціалізується на оптовій торгівлі.

Статутний капітал фірми, що виграє бюджетні мільйони, складає трохи більше 160 тисяч гривень. При цьому компанія Фрідмана кожен рік отримує з бюджету вартісні підряди.

Так, за інформацією YouControl, підприємство «Одесголовпостач» вигравало на тендерах ще у 2009 році.

У минулому році компанія отримала підрядів майже на 48 мільйонів гривень, у 2017 – на 35 мільйонів, у поточному – вже на 12 мільйонів.

56502801_301501477187927_4471566270923276288_n

Скрін YouControl

Примітно, що компанія «Одесголовпостач», згідно з даними порталу Clarity-project, може бути пов’язаною із ще одним фаворитом бюджетних тендерів фірмою «Проект інвест ХХІ», яка багато років постачає їжу в дитячі учбові заклади міста, займаючи фактично монопольне становище.

56599821_337221853595556_6157899860172341248_n

Скрін Clarityproject

При цьому фірму «Проект інвест ХХІ» пов’язують із наближеними до міської влади.

Може, саме в цих зв’язках секрет успіху й фірми «Одесголовпостач»?

У минулому році керівник цієї компанії Олександр Фрідман збирав на тренінг, де мав навчати кожного бажаючого секретам якісного менеджменту. Але навряд чи цей бізнесмен відкрив головну тайну його власної справи – бути близьким до міських чиновників.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *