Останнім часом завдяки фінансовій децентралізації значно збільшився бюджет Одеси. Левова частина коштів платників податків міська влада направляє на ремонти, реставрації та будівництво.

Чимало тендерів у місті проводить одеське управління капітального будівництва (УКБ). Але нерідко відомство віддає бюджетні гроші досить сумнівним компаніям, які, очевидно, створені під мільйонні підряди.

Антикорупційний офіс досліджував одну з таких фірм.

Допорогові тендери для однієї компанії

Днями управління капбудівництва підписало дві угоди на проведення капітального ремонту спортивного майданчика на Хаджибейській дорозі й дитячого майданчика в мікрорайоні 8-го Чорноморського провулку та вулиці 8 березня.

Обидві закупівлі не виходять за рамки допорогових, тож УКБ торги не проводило, віддавши бюджетні підряди ТОВ «Абсолют-строй».

Раніше відомство підписало договір із компанією «Абсолют-строй» на розробку проектної документації капітального ремонту будівлі школи №130 на вулиці Миколи Аркаса. Знов допорогова закупівля на мільйон бюджетних гривень.

У березні з підприємством УКБ підписує угоду на півмільйона гривень на розробку проектної документації по об’єкту «Капітальний ремонт будівлі на елементів благоустрою прилеглої території ОНВК №187».

А у грудні минулого року також без тендеру ТОВ «Абсолют-строй» підписує договір на капітальний ремонт дитячого спортивно-грального майданчика на вулиці Аграрній. Тоді сума угоди склала 860 тисяч бюджетних гривень.

Наразі компанія вже підписала п’ять договорів на загальну суму 3,8 мільйонів гривень, хоча була зареєстрована всього рік тому.

Що ж за підприємство отримує всі ці бюджетні підряди?

Бюджет для одноденки

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Абсолют-строй» було зареєстровано в березні 2018 року. Й фактично відразу підприємство починає співпрацювати з міським управлінням капітального будівництва, укладаючи угоди без участі в торгах.

При цьому статутний капітал фірми «Абсолют-строй» складає всього п’ять тисяч гривень, але це, вочевидь, не заважає ТОВ отримувати мільйони з бюджету.

Слід також додати, що ця фірма має велику кількість КВЕДів, серед яких окрім тих, що пов’язані з будівництвом, є й досить нетипові, на кшталт «фотокопіювальні роботи, підготовка документації й інші види спеціалізованого конторського обслуговування».

Окрім того, колишній керівник ТОВ «Абсолют-строй» Ілля Махно фігурує в десятках одеських будівельних компаній, зареєстрованих нещодавно. Деякі з них, зокрема ТОВ «ПБК Укрінвестбуд» також отримують бюджетні підряди – в тому числі від управління капбудівництва і без тендеру.

60651973_307459326836824_2915174323054444544_n

Скрін YouControl

Можливо, ці компанії лише прикривають справжніх бенефіціарів із владних кабінетів, які таким чином заробляють на бюджеті.

Наприклад, згідно з інформацією реєстру Є-дата, ТОВ «Абсолют-строй» уже отримав з бюджету більше 650 тисяч гривень.

60910654_2039953616307288_3810731306996727808_n

Виходить, одеське управління капітального будівництва без конкурсу виділяє бюджетні кошти досить сумнівній компанії-одноденці.

Олена Зігульська

Матеріали для цієї статті забрані в рамках проекту «Антикорупційна карта ремонтів»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *