В 2017 році Одеська міськрада відновила положення про «депутатський фонд». Який являє собою частину міського бюджету, яку депутат може направити на вирішення соціальних проблем свого округу на основі звернення виборців. Але, фактично така можливість перетворилась на інструмент підкупу виборців.

Як так сталось?

Депутатський фон кожного з 64 депутатів становити 1 мільйон гривень. Більша частина цих коштів -63%, була спрямована на ремонт багатоквартирних будинків: віконних блоків, дахів, комунікацій… Які є приватною власністю мешканців цих будинків. Замість того, щоб направити кошти на громадській об’єкти, якими може користуватись будь-хто, депутати направляють кошти на ремонти будинків своїх виборців.

41

На місці ремнтів депутати часто залишають свою рекламу при цьому ніколи не вказуючи, що ремонт виконаний за кошти міського бюджету. Таким чином у громадян формується враження, що за ремонти вони мають завдячувати конкретному депутату, а не платникам податків.21

Найбільше зловживають такими ремонтами депутати фракції «Довіряй ділам», вони витратили більше 14 мільйонів гривень. Найменше «Самопомочі» — трохи менше 2 мільйонів гривень.

42

Найбільш розповсюдженими роботами є заміна вікон. Іноді враження, що на окремих округах не залишилось проблем крім заміни вікон у парадних. На них витратили – 23 мільйони гривень. Причому найбліше на них витрачаються депутати фракції «Морської партії Сергія Ківалова».

43

Якщо поглянути на тендери по заміні вікон, то всі вони неконкурентні, тобто перемежця вибирали чиновники.

51

Більше половини «віконних» коштів пішли до ТОВ «Паритет». Яка регулярно отримує контракти від Управління міського господарства, НУ «Одеська юридична академія» та інших бюджетних установ.

 52

Крім того ця компанія є фігурантом кримінального провадження по факти незаконного заволодіння бюджетними коштами.

61

Як вирішити проблем?

  • Маркувати всі роботи зазначаючи: замовника, підрядника, джерела та розміри фінансування
  • Проводити великі конкурентні тендери за видами робіт
  • Прибрати дискримінаційні умови тендерів

 У цій статті використані матеріали,  зібрані в рамках проекту Антикорупційна карта ремонтів

Одна мысль о ««Вікно можливостей» — як депутатський фонд використовують для підкупу виборців ремонтами»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *