Кожен рік, частина проектів громадського бюджету Одеси викликають гучне обговорення: чи то встановлення решіток навколо дерев, чи то гойдалки на Грецькій, чи сумнозвісний «Догтаун» на 411 батереї.

Активісти антикорупційного офісу вирішили, подивитись щож нам готує громадський бюджет у 2020 році.

Загалом цього року було подано 131 проект, з них відхидено 31 проект. Переможцями стали 43 проекти з яких 21 великий (максимальна їх сума до 1,5 мільйони гривень) та 12 малих (максимальна сума 500 тисяч гривень). По більшості проектів суми наближені до максимальних.

01

Найбільша кількість проектів — 14 стосується спортивних майданчиків та стадіонів. Як не дивно вибір одеситів співпадає з одним з основних напрямів роботи мера Одеси Генедія Труханова, в минулому голови федерації тайського боксу України.

02

Багато проектів прісвячені благоустрою дворів, дитячих майданчиків та зелених зон. продовужуватиметься практика встановлення освітлення на пішохідних переходах. Три школи будуть оснащені за рахунок громадського бюджету. Два проекти стосуються догляду за бездомними тваринами.

Більш докладно, ми хотіли розповісти про проекти, які викликають питання:

1. Пів мільйона на декоративний паркан по вулиці Святослава Ріхтера. Хоча сучасні урбаністи часто категорично проти парканів у місті. У проеткі написано, що паркан встановлюється для «захисту зеленої зони».  Маємо надію, що автори мали на увазі машини, а не людей. Для цього в сучасних містах використовують більш дешеві та гуманні стовпчики.

2. Один мільйони і двісті тисяч гривень на стоянку по вул. Плієва. Хоча в назві проекту йдеться про благоустрій, з опису зрозуміло, що головна мета — облаштування стоянки в кварталі новобудов, де невистачає парко-місць, через прорахунки проектувальників, жадібність забудовників, та чиновників, які закривають на це очі.

3. Пів мільйона на екологічні пакети для прибирання за собаками у кожному сквері. Користий проект, але довготривалість його наслідків викликає питання, оскільки вимагає від комунальних служб періодичного встановлення нових пакетів. У 2016 році був реалізований подібний проект на Приморському бульварі, але по закінченню пакетів комунальні служби більше їх не встановлювали.

4. Пів мільйона на алею довгожителей в сквері ім. Мечникова. Навіть, якщо залишити за дужками вартість цього проекту, виникають питання: чи дійсно витрачання це найкращий спосіб витратити кошти для довгожителів нашого міста?

Хороші чи погані проекти громадського бюджету 2020 мають немалі шанси бути нереалізованими, враховуючи як реалізовувались проекти минулих років.

 

Публікація здійснена в рамках конкурсу малих грантів «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів півдня України» організованого ГО« Фонд розвитку міста Миколаєва »та фінансується за рахунок коштів NED (Вашингтон, ОК, США)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *