Громадський бюджет — це інструмент, який створений для участі мешканців міста в розподілі бюджетних коштів, більш активної їх участі в управлінні міськими справами. Однак за 4 роки одесити все менше долучатись до цієї ініціативи. Однією з причин цього є перетворення громадського бюджету Одеси на інструмент піару для міських чиновників та депутатів. 

Вони не гребують брати участь у відкритті об’єктів створених в рамках громадського бюджету, як і у інших створених за кошти платників податків.

Проект “Організація зони відпочинку” на пр. Добровольського, 139-А внесло приватне підприємство “КК “Сервіс-Паустовський”. 

пауст

Однак на відкривали об’єкт сам мер Одеси Генадій Труханов та депутат від його партії “Довіряй ділам” Сергій Страшний. Саме не теріторії його округу розташований об’єкт.

зона відп пауст2

Мер Одеси Генадій Труханов, та депутат Сергій Страшний беруть участь у відкритті зони відпочинку. Джерело: https://citizen.odessa.ua/projects/2018/2018-2037/

Також на відкриті була розташована реклама в стилістиці партії мера «Довіряй ділам»

зона відп пуст

Результати проекту “Будівництва футбольного поля в мікрорайоні “Курсаки” відкривали депутат від “Довіряй Ділам” Олександр Шеремет та голова Малиновської райадміністрації Євген Омельчук. Звичайно на їх підзвітній території і розташований об’єкт, хоча формально до нього не мають ніякого стосунку.

курс

курс2

скрін з відео місцевого каналу: https://www.youtube.com/watch?v=-gS4aEk8Piw

курс3

скрін з відео місцевого каналу:https://www.youtube.com/watch?v=-gS4aEk8Piw

В іншому випадку депутати партії “Довіряй ділам” Дмитро Танцюра та Олег Бриндак разом з мером Одеси проінспектували ремонт скверу на 7 ст. Фонтану. Дмитро Танцюра балотувався в народні депутати України по Київському району, саме в цьому районі розташований сквер. Олег Бриндак — голова фракції “Довіряй ділам” у міськраді, пройшов у міськраду по 5 округу в межі якого також потрапляє даний сквер.

7ст.Ф

7ст

фото з офіційного сайту міськради: https://omr.gov.ua/ru/news/216508/

Крім того благоустрій скверу рекламується, як досягнення міської влади, для чого використовують білборди з елементами відповідного брендування

сквер 7ст

Також у вибочому окрузі Олега Бриндака розташовані місця виконання ще двох проектів, які формально ніяк з ним не пов’язані, однак за виконанання яких наводить у своєму звіті депутата.

Безымянный11

Безымянный12

Як результат мешканцям міста пропагується патерналіська парадигма, за якою міська влада піклується про них, та місто, а від простих одеситів мало що залежить.  В цьому випадку громадський бюджет відіграє переважно ритуальну роль, тому він все менше популярний.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *